4 vellezerit e mirenjohur ne skenen e rockut dhe metalit ne trevat shqiptare leshojne albumin e tyre debutues "Ear for Peace" Nje produksion shume i vecante me shije southern metal, stoner rock, heavy rock dhe shume groove. Degjojeni me poshte dhe mos harroni te beni subscribe te
Atris Agora ka leshuar albumin e tij "The infinite" Mund ta degjoni ne te gjitha platformat digjitale. Spotify : https://open.spotify.com/album/5WgmWCTbl0tALm6S0PTQ4T?si=JrijyGnHRsSYi5ZsKfyHRA&fbclid=IwAR1JqOEvkrU_71NvhS5kEWqHUqiCJIJ-SmqjuXBF6xPMJ7bL2OW4PuDGCHw&nd=1
Banda Dopamin vjen me videoklipin e tyre më të fundit Hold On. Subscribe për më shumë këngë tek kanali zyrtar i tyre në youtube. Kënga eshte produksion i WAV Audio Production. Anetaret e bandës janë: Vocals - Mario Mancelli Kitare - Olsi Gjondedaj Bass - Atris Agora Bateri - Geri Avrazi 
Morgu po përgatitet për lancimin e albumin të tyre debutues dhe lëshojne single e rradhës "Unearthly Altitudes" që është dhe kënga e parë që ka kompozuar banda. Dëgjojeni më poshte dhe subscribe në kanalin e tyre për materialet më të fundit. 
Progresterat e Morgu kanë lëshuar këngën e tyre më të fundit "The Unresting:. Kësaj rradhe banda vjen me një surprize, pasi kanë realizuar një bashkëpunim me basistin e bandës së mirënjohur Symphony X, Mike LePond. Më poshtë mund të ndiqni dhe video lyrics te Morgu. Ndiqini në instagram
Projekti dark folk Syth kanë publikuar single e tyre "Dimri i Parë" Single është regjistruar, mix, masterizuar nga Hit The Road Music Studio (Adrian Ady Parzentny) Mund ta dëgjoni më poshtë:
MORGU kanë publikuar single e tyre të parë Canto III. Një bandë shumë e vecantë në llojin e vetë, Morgu kombinon death metal me shumë nuanca progresive. Ndiqeni banden në rrjetet sociale për të rejat më të fundit dhe shpërndajeni videon. Së shpejti full album. Follow Morgu Instagram Subscribe Youtube
Canto III do të jetë single i parë që do të publikohet nga Morgu. Në datë 29.3.2022 do të publikohet në të gjitha platformat digjitale ku do të shoqerohet dhe me një videoklip. Morgu janë një formacion i ri, i muzikantëve shumë me eksperiencë në skenën shqiptare