Peter Pan Quartet

Peter Pan Quartet

Zhanri: Punk Folk

Anëtarët:
Rael Hoxha – Vokal
Kristi Koci – Piano/tastiere
Klodian Burri – Bass
Arnold Halili – Bateri
Kreshnik Hoxhalli – Perkusion
Agron Xharra – Fizarmonike

Peter Pan Quartet është një bande Punk-Folk, formuar në vitin 2012. Ne vitin 2015 u shpallën fitues të festivalit të parë të muzikës “Indie” në Shqipëri, “Desound”. Janë aktiv në skenën shqipfolëse, Shqipëri dhe Kosovë. Në vitin 2017 nxorën dhe albumin e tyre të parë që mbledh ketë eksperiencë disa vjeçare me titull “Asnjë Kënge Dashurie”.
Tekstet flasin kryesisht për problemet social-politike të shoqërisë shqiptare postkomuniste, me nota sarkazmi bashkangjitur tingujve ballkanik.

Për fansa të: Dropkick Murphys, Ghost Mice etj.

Diskografia: