Elvis Lluka

Elvis Lluka

Kush je ?
Elvis Lluka aka Frozen
Kontakti i pare me muziken ?
Kontakti i pare ka qene heret ne femijeri nga te dy prinderit meqenese babai eshte kitarist.
Çfare instrumenti luan ?
Luaj kitare, bass, songwriter, composer
Si nisi dashuria per muziken ?
Dashuria per muziken nisi duke u rritur nga prinderit qe degjonin gjithmone ne shtepi pPink floyd, The beatles, Queen, Black sabbath, Europe, Metallica, Deep purple etj etj
Çfare eksperience muzikore keni ? ( projekte banda, live etj )
Experienca muzikore R. I. P, Overdrive, Medaur, Frozen(my instrumental one man band project), Nihil
5 Artistet/Bandat e preferuara ?
Bandat e preferuara, Metallica, Iron Maiden, Immortal, Deftones, Sabbath, Mercyful Fate, Emperor etj etj etj…
Artistet qe kane ndikuar me shume tek ty ?
Artistet qe kane ndikuar. James Hetfield. Kirk Hammett, Lemmy Kilmister, Adrian Smith, Dave Murray, Brian May, Ihsahn, Jim Root, Mick Thomphson, Stephen Carpenter, Dave Mustaine, Jeff Watters, David Gilmour, Bjorn Gelotte, Jesper Stormbland, Toni Iommi, Jimmy Page, Jon Schaffer, Hank Shermann, Michael Denner, Dimebag Darrell, Page Hamilton, Munky&Head, Greg Tribbett, Meshuggah, Wayne Static, MichaelPoulsen, Slash, Max Cavalera, Andreas Kisser, Kerry King, Jeff Hanneman, Adam D., Scott Ian, Scotter Ward, Galder, Ross the boss, Christofer Johnsson etj etj… sepse keto me vijne ne mend per momentin
Zhanri qe do ta shohesh te vdesi mizorisht ?
Tallavaja duhet te zhduket nga faqja e planetit.
Albumi qe do te luhet ne funeralin tend ?
Master of Puppets
Pse muzika shqiptare ka degraduar ?
Muzika shqiptare ka degraduar sepse nuk krijohet me muzike, por pseudo tinguj me baze leket…
Muzikanti me i madh shqiptar eshte ?
Vace Zela
Ënderra ne sirtar ?
Ënderra ne sirtar, te kete nje skene te mirefillte rock&metal dhe te jetoj duke luajtur muzike
Live yt i preferuar ( qe keni performuar ) ?
Live i preferuar, No way ne kinema agimi 2004 a 2005