Elio Lamlika

Elio Lamlika

Kush je ?
Elio Lamlika
Kontakti i parë me muzikën ?
Kontaktin e parë me muzikën e kam patur që në moshe të vogël me vënin në gjumë me Backsteet boys :p
Çfarë instrumenti luan?
BASSSS
Si nisi dashuria për muzikën?
Dashuria më e madhe për muziken lindi kur isha në 8 vjeçare dëgjonim me cunat Metallica në pushim
Çfarë eksperience muzikore keni? (projekte banda, live etj)
Grupin Anbar
Live me Grupin Upstream
Si dhe ca kompozime me Grekun .aka Antonia Papa
5 Artistet/Bandat e preferuara?
Lista nuk ka fund po on top është Eric Clapton
Artistet që kanë ndikuar më shumë tek ty?
Lamb of god, Gojira , Metallica, Sepultura, Disturbed, Meshuggah, Anathema, Dream theater, Tool, Iron maiden , Queensryche
Zhanri që do ta shohësh të vdesë mizorisht?
Trap music , ishalla vdes dhe ai që e shpiku
Albumi që do të luhet në funeralin tënd?
Anathema – Weather systems
Pse muzika shqiptare ka degraduar?
Sepse bëhet vetëm për lek dhe jo më për pasion
Muzikanti më i madh shqiptar është?
Ardit Gjebrea hahaha
Ëndrra në sirtar?
Të luaj live me Gojira
Live yt i preferuar (që keni performuar)?
Do thoja live tek magazina \\m//