Në këto kohë të vështira për artin muzika nuk ndalet. Kënga me e re nga Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi dhe Fabian Basha një bashkepunim mes artistëve të mirenjohur. Shpërndajeni dhe shijojeni 
Synthduo Nena Partina sjellin një cover special nga legjendat e Nine Inch Nails. Për më shumë dëgjojeni më poshte dhe mund ta dëgjoni në të gjitha platformat dixhitale. 
Enea Ziu muzikanti me eksperience, ka publikuar se fundmi albumi e tij solo te quajtur Ecce Brutum. Albumi eshte nje projekt eksperimental i nderthurjes se muzikes klasike, me tinguj kinematografike, folklorike e shume elemente te tjere te vecante. Ecce Brutum mund ta degjoni ne te gjitha
Këtë jave do të publikohet albumi debutues i Enea Ziu, Ecce Brutum. Ne kemi për ju tracklisten zyrtare dhe cover artin e albumit më të ri. Zhanri muzikor i këtij albumi është i orientuar drejt muzikës kinematografike, klasike me shumë element dark ambient. Më poshte keni tracklisten: 1
Banda e zhanrit Hardcore/Punk BMV vijne me një videoklip të ri të këngës së tyre Punk. BMV janë formuar që në vitin 2013 dhe përbehet nga një formacion nga muzikante me shumë eksperiencë. Shijojeni dhe shpërndajeni. Lyrics & Vocals: Betim & Taste2 Guest Vocals: Bardhi Bateri: Violand Kitare & Bass :
Egi Xherija publikon këngën "Uncreated nature of the light". Së shpejti do të ketë publikime të tjera nga piktori dhe skulptori Egi Xherija. Për më shumë shijojeni këngën në linkun më poshtë: 
Dy artistët kanë realizuar një bashkëpunim për të sjell një version të padegjuar të këngës Toxic nga mbretëresha e viteve 2000 Britney Spears. Për më shumë keni videon më poshtë. Shijojeni dhe shpërndajeni. 
bystandr kane publikuar videon e tyre Nganjehere. Shperndajeni dhe shijojeni dhe i beni subscribe në Youtube për më shumë publikime. Video directed and edited by Besart Bega Camera - Albion Hajredini / Besart Bega GoPro operator - Shpetim Bega Album: Fire and Thieves Recorded - Studio C - Prishtine Mastering - Jammin